Tag: принцеза

Десерти

Торта „Чоколадна принцеза” – Чоколаден пандишпан, растопено чоколадо за глазура

Ќе ве воодушеви засекогаш, неверојатен вкус на торта богата со чоколадо.Ова е рецептот:     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер […]

Забава

ФОТО: Ќерката на Весна Змијанац се огласи по породувањето

Пејачката Николија Јовановиќ, ќерка на Весна Змијанац, вчера на свет донесе здраво женско бебенце. По пораѓањето, се огласи преку фотка. Таа го напиша името на малата принцеза. Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас? ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на […]

Повеќе

ФОТО Галерија: Малиот принц Џорџ кралски пречекан во Канада

Принцот Вилијам, неговата сопруга војвотката Кејт, нивните деца, принцот Џорџ и принцезата Шарлот пристигнаа во Канада, каде ја започнаа официјалната посета на оваа држава. Погледнете колку слатко изгледаат принцот Џорџ и принцезата Шарлот во оваа официјална фотогалерија: Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Што јадела принцезата Дајана Принцот Хари е на диета […]

Повеќе

ФОТО: Леди Ди доби свој бренд на круши на Зелено пазарче

Пазарџиите се навистина креативни во називот на своите муштерии со цел да привлечат нови муштерии. Така во изминатите децении се изнагледавме компири во форма на срце со порака, „бутик за лук“ и што уште не. Задоволство е да се оди на зелените пазари, пред се, поради богатиот избор на овошје, зеленчук […]

Повеќе

19 години од смртта на Леди Дијана – Еве кое било нејзиното омилено јадење

Денес се навршуаат 19 години од смртта на британската принцеза Дијана. Таа важеше за една од најубавите и најгламурозните жени во светот. Нејзиниот готвач, Дарен Мек Гарди, кој за неа готвел 11 години во кралската палата, вели дека принцезата Дијана се грижела во храната која ја консумира да нема масти. […]

Забава

Што јадела принцезата Дајана?

Принцезата Дајана важеше за една од најубавите и најгламурозните жени во светот.Нејзиниот готвач, Дарен Мек Гарди, кој за неа готвел 11 години во кралската палата, вели дека принцезата Дајана се грижела во храната која ја консумира да нема масти. Нејзина најголема слабост биле лебот и пудингот од кои не можела […]