Tag: примавера

Pastes

Тестенини Примавера – деликатес на денот

Направете вкусни тестенини Примавера. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува […]

Главни јадења

Паста примавера

Лесен и вкусен оброк од тестенини… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските […]

Pastes

Тестенини на милион начини: Примавера макарони

Ова е уште една во низата идеа за подготовка на макарони во кои сите уживаме. Потребно ви е да имате зеленчук кој ќе го измешате со макароните за да добиете здрав, хранлив и вкусен оброк. Поврзани вести на Gotvi.mk Многу добра вест! Тестенините помагаат во слабеење Свежа салата со тестенини […]

Посно и веге, Салати

Салата Примавера

За убав пролетен дел и одлично предјадење за секој викенд ручек 🙂 Еве го рецептот на Ана: На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Посна пица Брзо посно предјадење за целото семејство Неодолива крем салата Свежа салата со брокула Брз појадок со туна салата Макарони салата Свежа морков салата