Tag: пржен

Tips & Tricks

Трик со кој пржениот компир ќе биде повкусен – Додадете го ова

Пржениот компир ќе биде повкусен со еден трик. Ви треба само гранче рузмарин. Додека пржите компири, додадете и рузмарин и вкусот ќе биде незаменлив, а нема да имате ни проблем со стомакот. Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета […]

Tips & Tricks

Пржениот компир ќе биде повкусен – Само ставете го ова во маслото

Пржениот компир ќе биде повкусен со еден трик. Ви треба само гранче рузмарин.Додека пржите компири, додадете и рузмарин и вкусот ќе биде незаменлив, а нема да имате ни проблем со стомакот. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – […]

Главни јадења

Ваков не сте јаделе: Варено-пржен компир, брз деликатес на денот

Вкусен и деликатесен компир. Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко    

Главни јадења

Пржениот компир со еден додаток ќе биде повкусен – од сега ќе правите вака

Пржениот компир ќе биде повкусен ако во текот на пржењето му додадете една билка. Се работи за рузмаринот кој дава неверојатна арома, здрав е и вкусен, а во комбинација со компир нема да згрешите бидејќи има супер арома. Пробајте и ќе правите постојано вака. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Луди компири од […]

Видео, Деликатеси

ОВА Е ДЕЛИКАТЕС: Направете пржен ориз

Иако сме научени да го вариме и печеме оризот, овој пат погледнете една нова идеја.Ова е рецепт за пржен ориз со супер вкус.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО […]

Видео, Деликатеси

ЌЕ ЗАБОРАВИТЕ НА ПОМФРИТ И ПИРЕ: Пржен рендан компир

Со овој рецепт ќе заборавите на пире, помфрит и печен компир. Направете пржен рендан компир.Ова е се што ви треба и начинот на подготовка:   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење […]

Главни јадења

НЕ СТЕ ПРОБАЛЕ НЕШТО ВАКВО: Свари компири па дури потоа ги испржи

Од сега ќе правите нов деликатес со компири во вашата кујна. Варени, па пржени компири, се новиот омилен вкус на вашата трпеза. Повеќе на Готви.мк: ФОТО: Цеца на Инстаграм: Заљубена сум! Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија ВИДЕО: Анастасија ја објави […]

Tips & Tricks, Видео, Десерти

ВИДЕО: Еве како да направите похован сладолед

Во рестораните се почесто се служи похован сладолед. Ако некогаш сте се запрашале како да направите ваков специјалитет, го имаме одговорот за вас. Потребни состојки за 6 порции: 6 топки сладолед од ванила (или друг вкус кој го сакате) 1 шолја корн флекс 2 јајца масло за готвење Останатиот дел […]