Tag: пржени

Главни јадења

Деликатес: Пржени компири на канадски начин

Направете компири на канадски начин.   Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со […]

Предјадења

Пржени лепчиња со кисела вода – Брз појадок пред работа

Направете пржени лепчиња со кисела вода. Уживајте! Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот Похован кашкавал […]

Десерти

Не ги фрлајте презреаните банани – Направете брз десерт

Ако бананите ви презрејаа не ги фрлајте, туку употребете мал трик-рецепт.   Повеќе на Готви.мк:ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начинЌофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте […]

Предјадења

Брзи пржени лепчиња со јогурт – Појадок кој се спрема и пред работа

Направете вкусен и брз појадок во вашата кујна, прженици со јогурт. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб  

Видео, Предјадења

Видео рецепт: Вкусни полнети пржени лепчиња

Направете прженици полни фил. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Tips & Tricks

Трик со кој пржените јајца ќе бидат повкусни – нема да се лепат

Има еден едноставен начин пржените јајца да бидат повкусни. Секогаш пржете ги на маслиново масло кое дава поубава арма. Исто така, чекајте да е доволно угреано за да не се лепат. Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad […]

Tips & Tricks

Кога пржите компири додадете го ова – ќе бидат уште повкусни

Сите сакаме пржени компири, а има начин и како на омиленото јадење уште повеќе да му го подобриме вкусот. Се што треба е при пржењето да ставиме малку рузмарин во маслото. Компирот ќе има неверојатна арома. На здравје! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Компир кој стана популарен Трик за совршено печен […]

Tips & Tricks

Трик за совршено пржени јајца – нема неред во кујната

Постојат трикови за пржените јајца да бидат совршени без ниедна грешка. Се што треба да направите, како што вели готвачот Ричард Корниш, е да користите хартија за печење. Се става хартијата во тава, се загрева масло па се става малку путер. Се кршат јајцата и се пржат. Нема да имаат […]

Предјадења

Пржени лепчиња со кисела вода – меки и полни меурчиња

Направете вкусен појадок или вечера, рецептот кој не излегува од мода. Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Гибаница на шумадиски начин Преку 20 мафини од една смеса Бургер погачи Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее  

Предјадења

Пржени лепчиња со богат фил на посебен начин – домот ќе замириса

Сите сакаме пржени лепчиња, но овие се посебни бидејќи имаат богат фил. Ова е рецептот: Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми