Tag: пржени лепчиња

Видео, Главни јадења

ОД НАДВОР КРЦКАВИ, ОД ВНАТРЕ МЕКИ: Рецепт за највкусните домашни пржени лепчиња! (ВИДЕО)

Од надвор благо крцкави, од внатре меки и не впиваат многу масло… едноставно и лесно. Одлични се за доручек или вечера, можете да ги послужите со јогурт, чај, павлака, сирење, ајвар… во слатка комбинација со џем и мед. Повеќе вести на Готви.мк Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете […]

Tips & Tricks, Главни јадења

Ова не се обични пржени лепчиња: Подгответе ги вака и долго ќе го памтите нивниот вкус!

Речиси и да не постои човек на светот кој не ги сака убавите, сочни пржени лепчиња. За нив ви се потребни само леб, јајца и малку сол. Јајцата добро разматете ги со вилушка, посолете па измакајте го лебот. Ако сакате коричката да биде што покрцкава, би било пожелно лебот да […]