Tag: пржени компири

Видео, Главни јадења

Пржен млад компир (ВИДЕО)

Млад компир мек како путер! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Главни јадења

Еве како да направите совршен помфрит во рерна

Иако кога ќе се каже помфрит, најчесто се мисли на пржени компирчиња во масло, можете да ги подготвите и во рерна, а ќе бидат подеднакво вкусни. Пржењето како начин на подготовка на храната не е препорака на нутриционистите, но на вкусот на пржените компирчиња тешко ќе му одолеете. Сепак, има […]

Видео, Деликатеси

НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ: Пица од пржени компири

Нема да верувате но може да се направи пица и од пржени компирчиња. Со тоа, двата омилени вкуса се спојуваат во едно. Се што треба да направите е да го погледнете видеото.   FRENCH FRY PIZZA because Sunday… vc: @tipbuzzfood  Love Food? Follow us: @foodyfetish❣️ Snapchat : foodyfetish – Also […]