Tag: претекување

Tips & Tricks

Никогаш повеќе нема да претече ручекот – Трик за готвење без неред и нервози

Ако немате време постојано да го надгледувате тенџерето во кое нешто варите, има трик како да не истече водата. Ставете дрвена лажица горе и водата нема да истече од садот. Навистина делува, обидете се. Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса […]

Tips & Tricks

Никогаш нема да ви истече ручекот од тенџере – Трик кој го олеснува животот на домаќинките

Ако немате време постојано да го надгледувате тенџерето во кое нешто варите, има трик како да не истече водата. Ставете дрвена лажица горе и водата нема да истече од садот. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта […]