Tag: пресолена

Tips & Tricks

Пресолената супа може да ја спасите со евтин трик – не троши ни време ни пари

Ако случајно готвевте супа и претеравте со солта, помогнете си и спасете го ручекот со мал и лесен трик. Ви треба четвртина излупен компир кој ќе го ставите во супата. Парчето ќе ја апсорбира солта.   Повеќе Готви.мк рецепти:Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг […]