Tag: прекиселено

Tips & Tricks

Ако го прекиселивте јадењето – Само ставете го ова и ќе го спасите

Ако сте ставиле малку повеќе оцет од потребното во јадењето кое го спремавте, има трик да се ублажи киселото. Ставете малку сода во јадењето.Таа ќе ја впие киселоста и ќе го врати нормалниот вкус.   Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и […]