Tag: презреани

Десерти

Не ги фрлајте презреаните банани – Направете брз десерт

Ако бананите ви презрејаа не ги фрлајте, туку употребете мал трик-рецепт.   Повеќе на Готви.мк:ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начинЌофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте […]

Препораки

Не ги фрлајте презреаните банани – Вака помагаат на телото

Сите правиме една голема грешка, ги фрламе презреаните банани, а тие се корисни и здрави. Со нив треба да бидат внимателни дијабетичари, бидејќи имаат многу шеќер. Одлични се за одење во тоалет и празнење, и проблеми со тоа, за киселина во устата и стомакот, за намалување на притисокот. Помагаат и […]