Tag: пред спиење

Tips & Tricks

Измешајте сол и шеќер пред спиење – до следното утро ќе бидете како нови

Ако сакате да бидете наспани, полни со енергија и расположени, познатиот американски научник Мет Стоун вели земете шеќер и сол пред спиење.Шеќерот е батерија за клетките, дава енергија, а пак солта помага за стресот, расположението и за лесно заспивање. Измешајте ги така што соодносот да е меѓу солта и шеќерот […]

Видео, Препораки

Пред спиење ЗАДОЛЖИТЕЛНО испијте го ова – телото ќе блеска

Ако сакате да имате мирен сок, да немате проблеми со дебелеење, да се исчистите од отрови и да бидете здрави, тогаш испијте го овој сок пред спиење.Еве колку е моќен:   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: […]

Препораки

НИКАКО не јадете пред да спиете – причината опасна по живот

Одењето во кревет со полн стомак никако не е добра одлука, а ќе ви објасниме и зошто е тоа така.Имено, би требало малку да се стрпиме, па да не јадете бар два часа пред спиење, а има многу причини зошто е тоа здраво за нас. Спиењето по оброкот го зголемува […]