Tag: предлог

Повеќе

Додека гледате како лисјата паѓаат: Совршено топло чоколадо за есенските денови

Додека гледате како лисјата паѓаат и се заживува во боите на есента, напијте се шолја топло чоколадо со неодолив вкус. Повеќе рецепти на Готви.мк: 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс? Добра идеја […]

Салати

Салата со вкусот на морето – туна со тестенини

Летото е период за салати, па направете свежа и вкусна салата со туна и тестенини. Повеќе рецепти на Готви.мк: Врап со туна кој се прави за 5 минути Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави […]

Повеќе, Препораки

Најслатко ви е јадењето навечер? Еве што смеете да јадете, а да не се здебелите

Една од наолемите дилеми на сите луѓе кои се грижат околу здравата исхрана и витката линија е дали и што да јадат за вечера, а да не ги здебели. Ви нудиме таков список на намирници кои ќе ве заситат, но никако нема да не ве здебелат. 1. Тврдо сирење 2. […]