Tag: прегорено

Tips & Tricks

Вака спасете го млекото кое прегорело – Мирисот ќе го снема

Ако во загоре млекото, има начин како да се спаси. Ставете му малку сода и ќе се отстрани мирисот на изгорено. Пробајте делува. Повеќе вести на Готви.мк:Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбициПохован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог […]