Tag: преварен

Главни јадења, Деликатеси

Не го фрлајте преварениот ориз – Направете деликатес со него

Ако оризот ви се превари, има лесен начин да се спаси. Од него може да направите деликатес како прилог. Ставете му едно јајце, малку бибер и сол и две лажици презла, па измешајте. Малку по малку со лажица вадете од  смесата и пржете во врело масло. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, […]