Tag: прва

Повеќе

Секогаш елегантна – Меланија Трамп во сите модни изданија (ФОТО)

Првата дама на САД, Меланија Трамп блескаше за време на вчерашната инаугурација на 45. Претседател на САД, Доналд Трамп. Таа беше облечена во креација на познатиот моден дизајнер Ралф Лорен. Меланија е секогаш облечена во елегантни комбинации и има одличен стил. Погледнете: Преземено од Хајд Парк Повеќе на Gotvi.mk: БЕСПЛАТНО: Домашни […]

Забава

Дали знаете кој ја направил првата шолја чај?

Сите го пиеме чајот, без разлика за каков вид се работи, тој смирува и има благотворно дејство врз организмот. Веројатно некогаш сте се запрашале кој го сварил првиот чај. Еве го одговоротЕдна интересна легенда вели дека во далечната 2737 година пред нашата ера, кинескиот цар Шен Нунг сварил вода за […]