Tag: праски

Десерти

Домашен сладолед од праски – Ви требаат 3 состојки и 5 минути

Направете вкусен сладолед со праски од само три состојки. Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна б […]

Препораки

За проблеми со бубрези, срцето и очите – Најздравото овошје изобилува во Македонија

Праските се многу вкусно овошје кое е особено вкусно во лето и во изобилство го има по маркети и пазарите во Македонија. Не содржат холестерол и натриум, имаат малку масти и имаат многу фосфор и калиум, витамин Ц, А и бета-каротен. Богати се и со влакна во својот состав. Се […]

Десерти

Домашен сладолед од праски – готов за 5 минути

Летото е период за освежување со сладолед. Направете го највкусниот од праски во вашиот дом. Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков […]

Десерти

Крем од кајсии: Најубавиот летен десерт

Во летните месеци најмногу ни одговараат лесни и освежувачки овошни десерти. Еден таков десерт кој е едноставен за подготовка е кремот од кајсии и праски, а еве и како се прави. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома […]

Видео, Десерти

Сочен десерт со диња или праски: 5 евтини состојки за совршен летен колач (Видео)

Неверојатно сочен колач со диња од евтини намирници, а ако не сте љубител на ова овошје, можете да го направите и со праски. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет […]

Видео, Десерти

Мек и кремаст колач со праски и павлака (Видео)

Најмекиот, кремаст колач со праски кој можете да го правите цела година, бидејќи може да се користи и овошје од компот. Наместо нектарини може да ставите и кајсии, вишни, цреши, малини, јаболка, крушки, сливи. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: […]

Десерти

Таен рецепт за најјакиот џем од праска: Со овој додаток ќе добиете единствен вкус!

Ви откриваме финта која на вашиот омилен џем ќе му даде неверојатна арома… Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт […]

Десерти

Рецепт за вистинско десерт освежување: Нектарина торта

Направете нешто вкусно и сочно, брза торта за гости или за вашите најмили. Еве што ви е потребно: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брз колач со јаболка Колачи за 15 минути Обланда ролат со ореви Обланда за 15 минути Брзи мафини: Неодолива комбинација од јаболко и чоколадо […]

Видео, Десерти

ОВОШНИ МАФИНИ: Меко тесто исполнето со топол фил и слатки праски!

Сочни залаци кои тешко ќе ги заборавите! Уживајте!   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не […]

Видео, Десерти

Слатка зимница: Домашен компот од сезонско овошје (ВИДЕО)

Нека вашата зимница биде вистинско ремек-дело со кое ќе се гордеете!     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер […]