Tag: праска

Повеќе

Како да ги изберете највкусните праски: Внимавајте на бојата, а со еден трик ќе дознаете дали се слатки

Постојат неколку совети кои можете да ги запомните и секогаш да уживате во највкусните праски.Иако миризливата праска е секогаш добар знак, тоа не е главниот показател дали ќе биде добра или не, бојата е најважна. Праските треба да имаат живи тонови и бои. Внимавајте да не ги купувате оние со […]

Десерти

Летен микс од праска, вистинско освежување

Вистинско освежување во летните денови… Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и […]

Десерти

Слатка брза торта со бисквити и праски – спремна за миг

Ќе го обожавате овој лесен десерт. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Десерти

Смути од праска

Здрава и освежувачка напивка! Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко мус […]

Uncategorized

Леден чај од праска по најдобриот рецепт

Летото просто мами за ваква напивка. Направете леден чај од праска и изненадете го целото тело…   Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Како најлесно да излупите праски

Ако правите компот или друг специјалитет во кој како намирница ви е потребна излупена праска, ова е одличен кулинарски трик кој ќе ви ја олесни работата. Повеќе видеа со кулинарски рецепти, соцети и трикови погледнете ТУКА Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Праски 15 денари – Еве каде е оваа акциска сена Зошто […]

Повеќе, Препораки

Литар леден чај по цена од 15 денари – проверете каде денес можете да купите

Ледениот чај е вистинско освежување во летните денови. Но, кога имаме ваква неодолива понуда, дефинитивно не треба да се пропуште – 1 литар леден чај на Гуте Фрухте со вкус на лимон или праска по цена од само 15 денари. Понудата важи само денеска до крајот на работното време во […]

Повеќе

Праски – Еве зошто треба да ги јадеме

Праските се овошје во кое уживаме летното време, а еве и зошто треба да ги консумираме почесто.Праските се богати со витамини А и Ц, тие се одлични за кожата, па затоа ако сакате совршен тен, консумирајте ги и на плажа. Праските делуваат благотворно и на нервите. Tие ги смируваат нашите […]

Повеќе

ВИДЕО: Рецепт за домашен леден чај од праска – ќе ве чини помалку од 15 денари

Ако најомилениот вкус на леден чај ви е од праска, задолжително погледнете го ова видео и ќе научите како да го направите во вашата кујна, по лесен и вкусен рецепт. Овој рецепт нема да ве чини повеќе од 15 денари. Потребни ви се: 1 праска, 3 лажици шеќер, 3 ќесички […]