Tag: пралине

Десерти

Совршен зимски вкус: Пралине од чоколадо и портокал

Спој од чоколадо и цитруси во десерт на кој нема да можете да му одолеете. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините […]

Десерти

Брзи и вкусни чоколадни пралине

Брзи и вкусни чоколадни колачиња… Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот […]

Десерти, Посно и веге

Посни пралине со лешник: Неодолив десерт од 2 состојки

Највкусните домашни пралине колачиња кои ќе ги подготвите за миг! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која […]

Десерти

Најубавите ситни колачиња: Пралине со ананас и суво овошје

Ананасот го надополнува вкусот на секое јадење, без да го наруши вкусот на останатите намирници… Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: […]

Десерти

За сите кои се плашат од калории: Брзи чоколадни пралине

Ако сте зависник од слатки и не можете да одолеете и кога се обидувате да живеете здраво, ова е рецепт за вас. Вака можете да уживате без грижа како тоа ќе влијае на вашите килограми. Послужете и уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен […]

Десерти, Посно и веге

Само 2 состојки во 2 потези: Посни пралине со лешник

Највкусните домашни пралине колачиња кои ќе ги подготвите за миг! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано […]

Десерти

Чоколадни пралине од путер од кикирики и мармалад

Кремасто полнење, освежувачки мармалад или џем по избор и крцкаво чоколадо секако се добитна комбинација. Во оваа комбинација најдобро се сложуваат киселкасти овошни вкусови како портокал и капини, посебно ако станува збор за домашен џем или мармалад. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен […]

Десерти

ДОМАШНИ ПРАЛИНЕ: Најубавите ситни колачиња без печење!

Ако сакате чоколадо и слатка павлака, овој рецепт за неодоливи пралине кои се топат во уста е баш за вас! Послужете и уживајте! Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои […]