Tag: празнично

Салати

Празниците не се празници без руска салата: Нов рецепт без мајонез

Направете руска салата за претстојните празници. Ви предлагаме рецепт кој се прави без мајонез. Ова е сè што ви треба, како и начинот на подготовка: На здравје и имајте среќни и весели празници! Повеќе салати на Gotvi.mk: Вкусна салата со јајца Цвекло со еден додаток – највкусна салата или мезе Шарена салата […]

Десерти

10 минути и 7 состојки – Ќе подготвите неодоливи чоколадни бомбици

Ви требаат 10 минути и вкупно седум состојки за да подготвите вкусен десерт, кој го сакаат и децата, но и возрасните. Мали топчиња, идеални и за празничната трпеза. Рецептот прочитајте го во продолжение: Уживајте 🙂 Повеќе десерти на Gotvi.mk: Конечно: Највкусниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да […]