Tag: празнична

Салати

Ако сакате нешто поразлично од руска и пилешка: Нова брза салата за Нова Година и Божиќ

За празниците со неколку состојки направете нов вкус во вашата кујна. Ова е рецептот за оваа вкусна салата: На здравје! Повеќе салати на Gotvi.mk: Вкусна салата со јајца Цвекло со еден додаток – највкусна салата или мезе Шарена салата Руска салата без мајонез и шунка Одлична салата од карфиол Најдобриот рецепт за […]

Видео, Повеќе

Лесно и брзо, а домот ќе блесне во празнична магија – Ви треба само портокал

Сè што ви е потребно за празнична магија во домот и најубава декорација се портокали. Земете портокал, па залепете на него светки, или нешто за декорирање по избор што го имате и можете да го искористите дома. Погледнете ја целата постапка и детали во видеото: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Направете совршена […]

Tips & Tricks, Повеќе

Ќе блеснат на новогодишната елка – Со портокали до најубава новогодишна декорација (Видео)

За магично украсување за Нова Година доволно е да одите во маркет, да купите неколку портокали и да ги испечете. На овој начин ќе добиете интересни декорации, лампиони и украси. Исечете неколку портокали на кругови со кората, ставете ги на плех за печење со хартија, ставете ги кратко во загреана […]