Tag: правила

Повеќе

Колку време се вари гриз – Вака нема да биде жилав и тврд

Гризот е вкусна намирница која може да се користи за многу намени во кујна, а ко го вариме, има и точно време колку е потребно да се вари да биде совршен. Се вари 5-7 минути, а постојано треба да се меша при варењето.Ако го варите повеќе, станува жилав и тврд. […]

Повеќе

Тајни за вкусно рижото – Вака нема шанси да не ви излезе убаво

За да направите совршено вкусно рижото, има неколку тајни. Најдобро е да користите италијански ориз, но никако да не бидат долги зрната.Секогаш бујонот се става постепено и секогаш течноста треба да биде повеќе или 3 спрема 1. Не го мешајте често додека се вари. На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: […]

Tips & Tricks

Има доста трикови, но овие се најдобри – Правила за најмек омлет

Ова е тајната на совршениот омлек, за да биде мек и вкусен. Секогаш белките се матат одделно од жолчките, па се соединуваат потоа. Се мешаат полека. Се пржи во тава со капак. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути со лубеница Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок […]

Tips & Tricks

Вака ќе бидете сигурни дека брокулата која ја купувате е убава и свежа

Кога избирате брокула, секогаш внимавајте на ова за вкусни јадења полни витамини. Секогаш нека биде темно зелена и цврста, без дамки по неа. За неа е познато дека е богата со витамини Ц, А и Б, калиум и магнезиум, фосфор и натриум. Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети […]

Препораки

Колку долго се вари грашокот – Плус правила за употреба

Грашокот е зеленчук кој е здрав и корисен и често треба да се јаде. Пред да се вари треба да отстои преку ноќ во вода на собна температура. На еден килограм грашок се ставаат 3 литри вода. Се вари без капак час и половина. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: […]

Tips & Tricks

Колку сол се става на литар вода – Правила за совршена туршија

За сите кои сакаат совршена туршија, ова е правило за саламурата да биде перфектна. На литар вода се ставаат 40 грама сол. Вака саламурата е прекрасна. Поврзани вести на Готви.мкБрзи роденденски сендвичиВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки […]

Препораки

Секогаш гледајте ја кората – Како да изберете убава тиква

Тиквата е вкусна намирница, симбол на есента и ја краси трпезата. Нискокалорична е па корисна е ако сакате да слабеете. Има многу витамини во својот состав, особено А и Б, како и минерали и бета каротен. Важно е кога бирате тиква да обратите внимание на кората, која секогаш треба да […]

Tips & Tricks

Колку долго стои тиквата во ладилник – Правила за есенската кралица

Тиквата е вкусна намирница, има посебна арома и вкус и помага. Нискокалорична е па корисна е ако сакате да слабеете. Има многу витамини во својот состав, особено А и Б, како и минерали и бета каротен.Секогаш бирајте цврста тиква односно со цврста кора. Исечените парчиња не ги чувајте подолго од […]

Препораки

Јадете брокула често – Помага за бактериите кои не ги чистат ни лекови

Кога избирате брокула, секогаш внимавајте да биде темно зелена и цврста, без дамки по неа. Се чува 3-4 дена во ладилник па се замрзнува потоа. Кога ја чистите нека бидат еднакви цветовите кои ги делите, за исто да се сварат и подготват. За неа е познато дека е богата со витамини […]

Meat, Tips & Tricks

Правила и техники за варење и печење месо

Варењето месо е посебна техника која може да се изведе на два начини. Првиот начин е кога се вари месото на слаб оган во несолена вода. Така од него се влечат корисните материи, минерални соли и маснотии, а тоа е месо со смален квалитет на вкус, но корисно е за […]