Tag: појадок

Главни јадења

Брзи солени стапчиња – за појадок или вечера

Направете солени стапчиња за појадок или вечера Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не […]

Видео, Главни јадења

Ова е најдобриот рецепт за појадок: Брз, лесен и вкусен оброк

Ова е најдобриот рецепт за појадок: Брз, лесен и вкусен оброк. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Јеца“: https://youtu.be/KtoCWuY3s0w Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс […]

Главни јадења

Солени стапчиња готови за миг: Совршен појадок или вечера!

Направете брзи стапчиња за појадок или вечера Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не […]

Предјадења

Вкусен појадок или вечера: Кришки леб полни јајца и кашкавал

Направете вечера со јајца и леб. Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брза похована даска кога ќе се најават гости ФОТО: Традиционална македонска даска Омилената даска за мацкање на Влатко Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Брзо мезе за ненајавени гости Највкусни интегрални грисини Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус  

Предјадења

За слави, појадок или вечера: Солен колач со спанаќ

Направете колач со спанаќ, совршен за трпезата на слави, за појадок, вечера или мезе. Поврзани вести на Gotvi.mk:Брзи традиционални бомбициБомбици од пченица Чоколадни топчиња што се топат во уста Пченична каша    

Предјадења

Доста е од вообичаен појадок: Соленки кои веднаш ќе ги снема

Направете вкусни солени стапчиња за појадок кои веднаш ќе ги снема.   Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брза похована даска кога ќе се најават гости ФОТО: Традиционална македонска даска Омилената даска за мацкање на Влатко Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Брзо мезе за ненајавени гости Највкусни интегрални грисини Пржени лепчиња – […]

Предјадења

Солени стапчиња со сирење – Појадок со малку состојки

Направете солени стапчиња со сирење.   Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брза похована даска кога ќе се најават гости ФОТО: Традиционална македонска даска Омилената даска за мацкање на Влатко Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Брзо мезе за ненајавени гости Највкусни интегрални грисини Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус  

Препораки

Гориво за телото – Најдобриот појадок кој не држи здрави и сити

Појадокот е најважниот оброк и е гориво за целото тело, за правилно да функционира и да биде здраво. Не смее да се сведе на шолја кафе и кекс или нешто мрсно. Треба да биде хранлив и да содржи, овошје, кисело млеко, мед, овесни снегулки. Може да земете и кришка леб […]

Предјадења

Погачи со мерки во шолји – Брз појадок, ќе мириса опојно

Направете вкусни погачи за појадок, ужина или вечера, со кисело млеко во смесата. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да […]