Tag: похован сладолед

Десерти

Како се прави похован сладолед: Време е да ја научите оваа едноставна, а совршена техника

Ќе уживате во вкусот на овој посебен специјалитет. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до […]

Десерти

ПРСТИ ДА ИЗЛИЖЕШ: Еве како сами да направите кинески похован сладолед

Вкусно и брзо, задолжително пробајте го овој рецепт… Уживајте! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново […]

Десерти

Едноставен рецепт за похован сладолед: Веќе нема да го купувате!

Како би уживале во фантастичниот десеерт, не е потребно многу знаење, уметност и пари, но треба да бидете стрпливи. Нема потреба да трчате во ресторан – еве како сами да подготвите похован сладолед! Најпрво оформете топчиња сладолед и ставете ги на послужавник, па вратете ги во замрзнувач на два часа. […]