Tag: поховано

Главни јадења

Крцкави пилешки залаци

Вкусни крцкави пилешки залаци… Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која […]

Tips & Tricks

Ова е тајната состојка за совршено поховано месо

Не можете да направите совршено поховано месо? Ова е рецепт за вас!Направете го најсочното поховано месо со една тајна состојка. Кога подготвувате пилешко или мисиркино месо, пред панирање и посолување, месото потопете го во сад со млеко барем на половина час. Млекото ќе го омекне месото, а кога ќе го […]

Главни јадења

Поховано пилешко за ручек – брз и вкусен рецепт

Брзо и едноставно направете вкусен ручек од пилешко месо. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Tips & Tricks

Слојот презла при поховање нема да се одвои и залепи– Има мал трик

Месото некогаш сите го сакаме и поховано, а постојат правила за совршено да биде подготвено на овој начин. Ако пред поховање ставиме зачини, слојот со презла нема да се одвои. Ако додадеме на изматените јајца малку масло, исто така нема да се одвои слојот од месото. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Ослободете […]

Meat, Главни јадења

Деликатес на трпеза: Поховано пилешко во рерна

Направете вкусно поховано пилешко, но во рерна. На здравје! Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Вкусна боранија со поховано пилешко Здраво, вкусно, едноставно: Стар рецепт за боранија Боранија со пилешко Рижото со грашок и боранија Ручек со боранија и компир – вкусни чинии на трпеза Запечена боранија Кремаста салата од боранија (Видео) […]

Meat

Поховано пилешко месо со сенф: Подобро не сте пробале

Направете највкусно поховано пилешко месо. Поврзани вести на Готви.мк: Зеленчукова супа Ладна супа за врелите летни денови Крем супа од моркови Телешка супа со куркума и брокула Мисиркина супа со јајце Пролетна супа Јагнешка чорба по традиционален рецепт Крем чорба од тиква и компири    

Главни јадења

Поховани шницли за совршен ручек

Вкусни поховани шницли, кога еднаш ќе ги пробате ќе ги правите постојано. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на […]

Деликатеси

Похован деликатес – Тече кашкавал и шунка

Направете вкусен похован деликатес со шунка и кашкавал. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк:Рости од компирШеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо    

Meat

Поховано пилешко – рецепт и за почетници

Направете вкусно поховано месо.     Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Видео, Главни јадења

Поховани ролни со сирење и шунка: Крцкави залаци за паметење (Видео)

Ролнички со сирење и шунка, идеални за доручек или вечера. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог […]