Tag: похована

Предјадења

Похована обланда – крцкав и неверојатно вкусен појадок

Направете неверојатен појадок.   Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти:Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на […]

Деликатеси

Повкусно од похован кашкавал и зденки: Похована фета со мед и сусам

Направете нешто што е рај за сите сетила, похована фета со мед и сусам. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со […]

Главни јадења

Деликатес на денот: Похована риба – одлично оди со тартар

Направете похована риба со супер вкус. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Совршен рецепт за риба деликатес Риба во сос од сенф ВИДЕО РЕЦЕПТИ за посни пити, посни салати и риба Малку време за деликатес: Риба полнета со компир Поздрава е од што се мислеше – зошто да јадете риба често? Вкусен риба […]

Предјадења

Кога ќе го пробате овој појадок ќе ви стане омилен

Направете вкусен појадок кој ќе ви стане омилен и ќе го приготвувате почесто. Еве го рецептот, како и начинот на подготовка: Одлични се во комбинација со домашен леб и јогурт. На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе […]

Главни јадења, Деликатеси

Похована зелка – Тава деликатес

Направете нов деликатес во домот. Ретко кој од нас пробал, но ова е одличен рецепт за похована зелка. Еве како да ја приготвите: Уживајте во овој нов вкус! Повеќе на Gotvi.mk: Поховано пилешко од рерна Поховано пилешко со бадеми Единствен трик за поховање месо Похована зденка Јадете кисела зелка почесто […]

Главни јадења, Предјадења

Брза похована гибаница – Нов вкус кој долго се памети

Нов и посебен рецепт за гибаница кој ќе ви стане омилен. Ова се состојките што ви се потребни: Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Оригинален рецепт за гибаница со сирење и кајмак ДОМАЌИНКИТЕ СЕ ВООДУШЕВЕНИ: Похована гибаница каква што не сте пробале (ВИДЕО) Гибаница од само три состојки Рецепт за најбрзата […]