Tag: потпечени

Pastes

Брзи потпечени макарони: Децата најмногу им се радуваат

Направете вкусни макарони потпечени во тава. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Видео, Главни јадења

ДЕЛИКАТЕС: Пита од потпечени макарони

Направете запечени макарони од кои ќе излезе повеќе од специјалитет. Видеото е објавено на Бабина Кујна. Повеќе на Готви.мк: Ултра брзи пица мафини Вегетаријанска пица Пица а ла Бица Домашна пица Домашна пица капричиоза Посно и вкусно: Фурнарини за 1 минута

Pastes

Врвен специјалитет: Њоки потпечени со презла

Направете вкусен ручек од тестенини со презла кои имаат совршен вкус. Повеќе рецепти на Готви.мк: Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот […]

Pastes

Двете омилени јадења на сите генерации соединети во едно: Пица макарони

 Што е повкусно – пица или макарони? Одговорот е двете омилени јадења соединети заедно. Направете вкусни тестенини со сос за пица и уживајте во вкусот. Повеќе вести на Готви.мк Многу добра вест! Тестенините помагаат во слабеење Свежа салата со тестенини ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Тестенини во песто […]

Главни јадења

Ручек идеја: Компир на поинаков начин – направете потпечено пире

Сите уживаме во вкусот на домашно пире од компири, но Готви.мк ви нуди еден поинаков рецепт за омиленото јадење на сите генерации. Ова пире ќе биде готово за неколку минути. Поврзани вести на Gotvi.mk: ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви компири ВИДЕО: Како […]

Главни јадења

Крцкаво печени ребра премачкани со сос од мед

Еве едноставен совет и рецепт на Ана за да приготвите крцкаво печени ребра премачкани со мед и соја сос. Најпрво ребрата ставете ги да се варат во тенџере со загреана вода и малку сол. Направете сос од 1 лажичка мед и 1 лажичка соја сос и премачкајте ги ребрата од […]