Tag: потенција

Препораки

Намирници за либидо и поголема потенција

Постојат намирници кои помагаа за поголемо либидо и потенција. Тука се оревите, калинките и руколата. Помагаат и смоквите. Користете и варена скуша, цимет, леблебија, малини и домати. Помага и маслиновото масло.   Поврзани вести на Готви.мкБрзи роденденски сендвичиВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот […]

Повеќе

Рецепт за домашна „вијагра“ – Чини 5 денари

Нашите баби знаеле дека ништо не ги потпалува подобро страстите во креветот од овој напиток од млеко. Многу пред да докаже науката тие знаеле дека сувото грозје е доста важно за потенцијата. Кога тоа ќе свари со млеко, успешно ја регенерира сексуалната енергија. Рецепт: Набавете 30 грама сушено црно грозје […]

Повеќе

Индиски рецепт – Домашен еликсир за супер потенција

Добро измијте 30 грама суво грозје и пригответе го во неоштетен сад со 200 мл млеко. На почетокот пијте ја оваа количина три пати дневно, а подоцна зголемете ја количината суво грозје на 50 грама, се додека проблемот не исчезне. Едно шише од овој пијалак во некои места традиционално им […]

Повеќе

Еве што треба да јадете за да бидете подобар во креветот

Mногу мажи имаат проблем со потенцијата, но немаат на кого да му се обратат за својот проблем. Затоа, ако и вие имате ваков проблем, најпрво обидете се со едноставни работи – промена во исхраната. Понекогаш, само тоа може да е доволно. Овие три намирници би требало да ги јадете секој […]