Tag: потемни

Tips & Tricks

Маслото нема да ви потемни при пржењето – Додадете го ова во тавата

Сакате да не ви потемни маслото во кое пржите компири, има еден мал трик. Се што е потребно е во него да ставите парче лушпа од јајце.Така ќе се задржи и вкусот и бојата на маслото.     Повеќе вести на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди […]