Tag: постапка

Десерти

Точни мерки за домашен шлаг – Постапка со која ќе биде совршено изматен

Шлагот од белки кој го правиме дома со шеќер има супер вкус и се разликува од оној купен во продавница, а ова се точните мерки и постапката за истиот: Ви требаат 5 белки со 5 лажици шеќер.Се користат јајца кои половина час пред подготовката биле на собна температура. Се мешаат […]

Главни јадења

Компирите не се ставаат веднаш во масло – Најточен рецепт и постапка за совршен помфрит

Направете помфрит по овој рецепт и ќе биде највкусен до сега. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко […]

Tips & Tricks

Трикови за совршени кекси од вашата кујна – Ова се најважните „цаки”

Ако сакате да направите совршени кекси има еден трик. Не се печат предолго, колку повеќе се во печка, толку повеќе се сушат и се тврди.Внимавајте и на брашното зошто кога нема доволно многу се шират. За нив е подобар кафеавиот шеќер. Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со […]