Tag: посно

Видео, Десерти, Посно и веге

Посни ванилици – омилените колачи од детството

Посни ванилици – омилените колачи од детството… Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар рецепт

Главни јадења, Посно и веге

Вкусна посна пица

Подгответе вкусна посна пица… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар рецепт

Главни јадења, Посно и веге

Вкусна риба за посна трпеза

Подгответе вкусна риба за посната трпеза… Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар рецепт

Видео, Десерти, Посно и веге

Сочна пита од јаболка со готови кори: Посен десерт за миг

Рецепт за посна пита од јаболка со готови кори. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи […]

Главни јадења, Посно и веге

Посни прженици за доручек: Еве како да ги замените јајцата и млекото

За време на пост не мора да се откажете од омилената храна, а еве како да направите посни прженици. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да […]

Посно и веге, Предјадења

Посна крем чорба од домати

Подгответе вкусна посна крем чорба од домати. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар […]

Главни јадења, Посно и веге

Посен ручек: Рижото со зеленчук

Вкусен ручек за посните денови… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар рецепт

Главни јадења, Посно и веге

Посни плескавици од соја: Брзо се прават, а вкусот е одличен

Посни плескавици од соја: Брзо се прават, а вкусот е одличен. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Посно и веге, Предјадења

Посни топчиња од компир и туна: Вкусно предјадење за славска трпеза

Вкусно предјадење за славска трпеза. Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Главни јадења, Посно и веге

Посни палачинки – тенки и меки како пена

Посни палачинки без млеко и јајца. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко