Tag: посно јадење

Видео, Главни јадења, Посно и веге

Паприкаш посен на вода

Ви пренесуваме уште еден рецепт за посно јадење кое ќе го обожавате! Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ: Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за […]

Главни јадења, Посно и веге

Кисела зелка со грав – идеално јадење за зимските денови!

Едно посно јадење кое е идеално во зимските денови! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината Диетално: […]

Главни јадења

Посен подварок каков што се уште не сте пробале

Сигурни сме дека ќе ви се допадне ова традиционално јадење… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината […]

Главни јадења

Посни полнети пиперки: Совршен ручек, повкусен од месо

Во деновите на пост не морате да се откажете од омиленото јадење – заменете го месото со зеленчук и ќе биде повкусно! Повеќе рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Направете домашен песто сос со тестенини Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини […]

Главни јадења

Посни компири од рерна на манастирски начин

Овој рецепт е идеален како главно јадење во време на пост. Додајте ја омилената салата и имате комплетен посен ручек. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири Гнездо од компири со селско месо ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Крем чорба од тиква […]

Видео, Главни јадења

Посни полнети пиперки – прсти да излижеш! (ВИДЕО)

„Бабина кујна“ донесува рецепт за посни полнети пиперки. Доколку ги пробате, секогаш ќе ги правите, тврдат оние кои веќе ги подготвиле. Повеќе рецепти на Готви.мк: Солени палачинки Палачинките на Леа Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт […]