Tag: посни

Посно и веге, Предјадења

Брзи и посни погачи од 4 состојки

Направете вкусни и посни погачи. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко […]

Десерти, Посно и веге

Посни крофни кои се прават без мака

Направете брзи и посни крофни.   Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и […]

Десерти

Посни мафини со слатко

Направете вкусни посни мафини. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети […]

Посно и веге, Предјадења

Посни кифлички за постот – Многу од една смеса

Направете си вкусни посни кифлички.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути со лубеница Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка зимница: Домашен сок од крушки Чаша на ден […]

Посно и веге, Предјадења

Посни кифлички – Совршени за појадок, ужина и вечера

Направете си вкусни посни кифлички. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот […]

Предјадења

Посни брзи кифлички – Нема чекање да нараснат

Направете ги највкусните посни кифлички кои не сечека да нараснат, а имаат супер вкус. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Мусака со спанаќ Мусака од карфиол Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук  

Десерти

Посни коцки за Божикниот пост – Лесен и брз десерт

Направете вкусен посен десерт. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Десерти, Посно и веге

Бомбици со банани и кокос

Направете посен десерт кој сите го сакаат.   Се пасираат бананите, се става шеќер во прав и се меша, па половина од кокосот и се ставаат мелените бисквити. Се прават топчиња и се валкаат во остатокот од кокосот. На здравје! Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Вкусна боранија со поховано пилешко Здраво, […]

Посно и веге, Предјадења

Вкусни посни кифлички – Совршени за посната трпеза на слава

Направете вкусни посни кифлички. Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство  

Десерти, Посно и веге

Посни кокос бомбици – Брзи топчиња без мака

Посни и лесни кокос бомбици без мака. Уживајте! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова […]