Tag: посен

Посно и веге

Не давајте пари по маркети: Домашен посен мајонез

Направете домашен вкусен посен мајонез. Совршен за посната трпеза. Повеќе на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега […]

Повеќе

Мајонез без јајца – Највкусен додаток за секое јадење

Направете посен мајoнез кој е поздрава варијанта од обичниот. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг […]

Десерти, Посно и веге

Посен меден колач – Десерт за постот и посни слави

Направете посен меден колач. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече  

Посно и веге

Нема поевтина варијанта: Домашен посен мајонез

Направете домашен вкусен посен мајонез.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk:10 „убијци“ на вишокот калорииДиетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот знак? Кое е омиленото јадење на […]

Десерти

Вкусен посен ролат со кокос за Петровденскиот пост

Ова се супер вкусни колачи за Петровденскиот пост. Повеќе десерти на Готви.мк: Домашен овошен сладолед Смеса од три состојки: Бомбици, торта или колач Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, […]

Посно и веге

Посен бурек – рецепт повкусен од оној со месо и сирење

За посните денови и големиот и тежок Велигденски пост, направете посен бурек за добро утро.Варијанта со многу зеленчук, повкусна од онаа со сирење и месо.     Пријатно јадење! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок за 15 минути – заборавен а толку вкусен Солена торта со палачинки Топли пирошки со сирење […]

Деликатеси, Посно и веге

Овој рецепт ретко кој ќе ви го даде – Вака се прави највкусен посен мајонез

Може да направите посен мајонез за Велигденскиот пост и со компири. Навистина е брзо, лесно и пред се вкусно.Ова е рецептот:   Повеќе салати на Gotvi.mk: Мајонез без јајца Руска без мајонез Вкусна салата со јајца Цвекло со еден додаток – највкусна салата или мезе Шарена салата Руска салата без мајонез […]

Десерти, Посно и веге

Не може да е побрзо од ова: Едноставен, а вкусен чоколаден колач

Има многу рецепти за чоколадни колачи, но овој е најбрз, најлесен, а и посен. Ова е се што ви е потребно:  Уживајте во овој неодолив десерт вкус 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Колачи за 15 минути Обланда ролат со ореви Обланда за 15 минути Брзи мафини: Неодолива комбинација од јаболко и чоколадо […]

Главни јадења, Посно и веге, Препораки, Салати

Посен ручек со свежа буковка

За сите кои постат објавуваме рецепт за едноставен посен ручек кој ни го предлага Елена Трајковска Раткова, советник за исхрана во Wellness 24 Club. Еве како да го направите: Следува период на детоксификација, не прегладнувајте и не се фокусирајте само на тесто 🙂 Повеќе рецепти на Елена прочитајте тука Пријатен […]