Tag: посен колач

Десерти, Посно и веге

КРЕМАСТ, СОЧЕН И ПОСЕН: Најбрзиот и најубав колач се прави од само две состојки!

Во тек е големиот Божиќен пост, и сигурно ви е малку потешко кога бирате десерти. Затоа ви донесуваме сјајна идеја! Во прашање е колач кој се прави од две лесно достапни состојки, а се подготвува брзо и едноставно. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и […]

Видео, Десерти

НЕВЕРОЈАТНО ВКУСЕН ПОСЕН КОЛАЧ: Еве како да направите домашен јафа десерт! (ВИДЕО)

Брзо и едноставно направете вкусен, сочен колач за посните денови. Погледнете го и видеото со детално упатство: Повеќе рецепти на Готви.мк: Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации […]

Десерти, Посно и веге

ПОСЕН КОЛАЧ: Манастирската пита ќе ја јадат и оние кои не знаат што е пост!

Замислете совршен спој на баклава и медено срце: е тоа е вкусот на манастирската пита. Во деновите кога постиме на вода, парче од овој колач со шолја домашен чај добро ќе ни дојде. Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков […]