Tag: портокалова

Повеќе

Секоја боја има посебно значење – Што значи портокаловата боја за Велигден

Секоја Велигденска боја има посебно значење, а ние ви претставуваме што значење има портокаловата боја. Имено, таа значи трпение, а воедно и многу убаво делува во Велигденската кошница. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво […]