Tag: породи

Забава

За нејзиното запросување зборуваше цел свет – се породи Јана, еве како ќе се вика бебето

Јана Бурчевска, македонската претставничка на годинешнава Евровизија стана мајка. Бебето е женско, а како што беше објавено, ќе се вика Дона. Нека им е со среќа. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: […]

Забава, Повеќе

Џенет Џексон роди момче – Ова е прво дете на пејачката

“Џенет и нејзиниот сопруг Висам се пресреќни бидејќи на овој свет го донесоа Еиса Ал Мана” објавија среќните родители вчера. Инаку, ова е прво дете на познатата пејачка Џенет Џексон. Таа денес има 50 години. Погледнете дел од објавите на социјалните медиуми: How exciting! @JanetJackson, Jan and Wissam just gave […]

Забава

Се породи уште една српска пејачка – бебето доби необично име

По Сека Алексиќ чие бебенце побрза да дојде на свет, па се роди половина месец порано, се породи и ќерката на Весна Змијанац, Николија Јовановиќ.Таа на свет донесе девојченце кое ќе се вика Реја. Весна ЗМијанав изјави дека е пресреќна што станала баба, а исто така и таткото е пресреќен […]

Забава

ФОТО: Се породи Сека – Еве како Цеца им честиташе

Српската фолк пејачка, Сека Алексиќ денеска на свет го донесе синот Јаков – објавија српските медиуми. Нејзината колешка Цеца како и секогаш оригинална, еве како им честиташе на Сека и Вељко на Инстаграм: Mojoj dragoj koleginici Seki i njenom suprugu Veljku, srećno rođenje sina!#svetlanacecaraznatovic #cecaraznatovic #ceca #cecaofficial #ceca2016 #serbiansinger #balkansinger […]