Tag: помфрит

Видео, Главни јадења

Здрав помфрит од сладок компир

Вкус кој ќе го обожавате! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на […]

Видео, Главни јадења

Здрав помфрит од сладок компир

Направете здрав помфрит од батат – сладок компир. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација […]

Главни јадења

Трик за најкрцкавиот помфрит: Кога ќе ја направите оваа смеса извалкајте ги компирите и испечете ги

Најдобриот рецепт за компири досега! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз […]

Главни јадења

Еве како да направите совршен помфрит

Подгответе совршен помфрит без пржење во длабоко масло. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за […]

Видео, Главни јадења

Помфрит од рерна: Здрав и крцкав оброк

Вкус кој ќе го обожавате! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на […]

Главни јадења

Брз ручек за секој ден: Помфрит без масло

Помфрит може да се направи и без масло, поздрава и вкусна варијанта. Излупете компири во количина по желба, исечете ги и  извалкајте ги во белки со сол и вегета, а потоа ставете ги на плех. Нека се печат на 220 степени додека не поруменат.  Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: […]

Главни јадења, Предјадења

Лажен помфрит од палента и зачини: Здрава замена за пржени компирчиња

Овој рецепт можете да го искористите како прилог во јадења од месо, но и како оброк, а вкусот е совршен. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица […]

Tips & Tricks

Вака помфритот ќе биде крцкав – Мал трик пред да го испржите

За помфритот да ви биде вкусен и крцкав има трик без пари. Држете го половина час пред пржење во ладна вода, па испржете.Ќе биде супер крцкав. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За […]

Главни јадења

Компирите не се ставаат веднаш во масло – Најточен рецепт и постапка за совршен помфрит

Направете помфрит по овој рецепт и ќе биде највкусен до сега. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко […]

Главни јадења

Помфрит без капка масло – Брз ручек по работа

Помфрит може да се испржи и без капка масло. Исечете компири, па извалкајте ги во белки со сол и вегета, а потоа ставете ги на плех.Нека се печат на 220 степени додека не поруменат. Брз и вкусен ручек на трпеза без маснотии. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид […]