Tag: помфрит од јаболка

Видео, Десерти

Почнала да го сечка тестото на тенки ленти: Кога ќе видите што направила, веднаш ќе се фатите за работа

Ќе се сложите кога ќе кажеме дека нема човек кој не сака слатко. Токму поради тоа обожаваме да гледаме како се прават разни слатки специјалитети. Во продолжение погледнете како да направите сладок помфрит од јаболка. Да, добро прочитавте! Потребни ви се само неколку состојки и околу половина час време. Деталите […]