Tag: полжавчиња

Видео, Десерти

Полжавчиња со ореви

Најдобриот рецепт за слатки полжавчиња или ружи со ореви или мак, кокос, цимет, суво грозје, џем… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 […]

Видео, Главни јадења

Пица полжавчиња во облик на новогодишна елка

Вкусни и меки пица полжавчиња… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта […]

Главни јадења

Вкусни залаци: Полжавчиња од лиснато тесто

Доручек или вечера за вашите најмили… Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта […]

Видео, Главни јадења

Домашни крцкави пита полжавчиња со зелка (Видео)

Доручек или вечера за сечиј вкус. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи […]

Видео, Главни јадења

Домашни солени полжавчиња со сирење и кулен (Видео)

Фантастичен рецепт за домашно печиво! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче […]

Видео, Десерти

Слатки прелиени полжавчиња: Вкусни мирисни залаци кои ќе ги обожавате!

Вкусни слатки полжавчиња со ореви и мармалад, прелиени со млеко…   Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да […]

Предјадења

Полжавчиња со сирење – Денот нека започне со пријатен мирис од кујната

Вкусен појадок или ужина во текот на денот. Помини замини, ќе си кршите од овој вкусен деликатес во тава, но бидете внимателни и не претерувајте! Ова е рецептот, како и начинот на подготовка: Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок […]

Десерти

Слатки печени полжавчиња

Во слаткото тесто се наоѓа врвна комбинација од нугат крем и овошје. Послужете и уживајте! Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за […]

Видео, Главни јадења

Домашно лиснато тесто: Полжавчиња со сирење

Овие вкусни лиснати полжавчиња ќе ги подготвите многу брзо и лесно! Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Торта „Мрзлива домаќинка“ – смешно име, одличен вкус Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта […]

Главни јадења, Предјадења

КРЦКАВИ И ВКУСНИ: Пица полжавчиња

Крцкави залаци со омилениот вкус на пица… Добар апетит! Повеќе рецепти прочитајте на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука Повеќе рецепти за десерти тука Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула […]