Tag: поларен студ

Повеќе

Поларен студ доаѓа кон Македонија – ќе има ли снежна Нова Година?

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно, а во текот на денот поради спуштање на многу студена воздушна маса од север ќе има зголемување на облачноста, особено во северните и во западните делови од земјата каде што на пониските места ќе има повремени врнежи од дожд, додека на […]