Tag: пожари

Повеќе

Пекабеско со донација на прехранбени производи за граѓаните погодени од пожарите

Пекабеско донира над 5000 прехранбени производи за граѓаните кои живеат во областите зафатени од големите пожари. Донацијата е од програмата на компанијата за конзервирана храна, а се реализира во соработка со Црвениот Крст кој ги дистрибуира овие пакети со храна до најпогодените граѓани во опожарените подрачја ширум Македонија. Со ова […]

Повеќе

ВИДЕО: Пожари на Тасос – Целиот остров во паника

Најмалку четири пожари денеска го зафатија грчкиот остров Тасос. Се претпоставува дека причината е синоќешното невреме проследено со силни грмежи. Еве како изгледаше денеска Тасос: Лефкада: Пожарот ставен под контрола, изгореа 10 традиционални куќи (ВИДЕО) СТРАШНО: Гори грчкиот остров Лефкада – зафатени и куќи (ВИДЕО + ФОТО) Никако не паничете […]