Tag: под генералка

Tips & Tricks

Со две евтини состојки ќе блесне подот дома – есенска евтина генералка

Ако сакате дома да го блеснете паркетот се што ви треба е моќна мешавина. Измешајте шолја оцет со неколку капки етерично масло од лаванда или еукалиптус, па малку средство за чистење и вода и пребришете го паркетот. Не се грижете – етеричното масло убаво мириса и нема да дозволи да […]