Tag: подуен стомак

Tips & Tricks

Јадете ги овие намирници ако стомакот ви е надуван – Веднаш делуваат како апче

Ова се намирници кои многу помагаат ако имате проблем со подуеност и грчеви во стомакот. Тука е ананасот кој е крал на овошјето и е одличен за стомакот со лековитите ензими. Тука е и краставицата, зелениот чај, како и лимон. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И […]