Tag: Подравка

Препораки

Долчела ве наградува: Имате право на благо!

Купете производи од Долчела на Подравка во вредност од најмалку 250 денари, пријавете се преку dolcela.mk и освојте одлични награди. Порака од вистинската личност во вистинско време, зелено светло на семафорот токму кога ви треба, појадок во кревет подготвен од вашите деца. Во текот на денот има навистина многу слатки […]

Препораки

Ловиме витамин Д – за здравје и имунитет

Еден од начините да го подготвиме организмот за зима е правилна исхрана и правилен избор на намирници кои се богати со витамин Д, неопходен за јак имунитет. Нашето тело можеме да го зајакнеме на повеќе начини за поуспешно да го подготвиме за постудените денови, кога почнуваме да чувствуваме недостаток на […]

Главни јадења, Деликатеси, Препораки

ПОПУЛАРНИ ТИПОВИ НА ПАСТА: ТОП 10 најпопуларни тестенини во светот

Тестенините се омилена храна на многу луѓе низ целиот свет. Се смета дека тие се еден од главните извори на енергија за човековото тело. Исто така, многумина ги вбројуваат и меѓу највкусните јадења кои што редовно ги консумираат. Постојат многу популарни видови на тестенини што се консумираат и во посебни […]

Препораки

НАГРАДНА ИГРА: 100% едноставна – 100% оригинална

Некогаш мала тајна, а денес голема помош во кујната. Веќе 60 години заедно со Vegeta создаваме, уживаме и споделуваме со оние кои ги сакаме. Vegeta таквата верност ја наградува со вкусни јадења кои успеваат секој пат, но и со вредни награди. Споделете го вашиот омилен рецепт и учествувајте во наградната […]

Препораки

ВЕГЕТА НАТУР по рецепт на мајката природа

Широката палета на производи Вегета Натур нудат решение за секоја кулинарска авантура. Главниот јунак на оваа приказна секако е Вегета Натур – универзален додаток на јадења, кој во своите 150g што содржи 480g свеж зеленчук, без подобрувачи на вкус, без адитиви, вештачки бои или ароми. За да им ја олесни […]