Tag: подочници

Tips & Tricks

Брзате а имате подочници? – решението е во кујна, ќе ги снема веднаш

Ако треба да одите некаде, имате важна среда или состанок и не сакате да имате темни кругови под очите, има природно решение. Неколку лажички сода бикарбона измешајте со неколку капки вода, па со долната страна на лажицата намачкајте ги подочниците. По неколку минути исперете со вода. Навистина делува. Прочитај повеќе […]

Tips & Tricks

Темните кругови на очите ќе ги снема – спасот е намирница од 20 денари

Треба да одите некаде а имате големи и темни подочници? Не очајувајте има спас, а се крие во кујната. Се што ви треба е евтина намирница од вашиот дом, краставица. Исечете тркалца од зеленчукот и ставете ги на очите. Нека делуваат 15 минути, па потоа измијте се. Ќе ја вратат […]

Tips & Tricks, Повеќе

Ова е најдобриот начин да ги отстраните подочниците

Мака мачите со темни подочници? Употребете ја оваа намирница… Подочниците настануваат од повеќе причини. Тоа може да биде наследен фактор, нездрава храна, недоволно спиење, стрес, стареење, сува кожа… Што и да е во прашање, еве еден одличен начин како да ги отстраните. Сè што ви е потребно е бадемово масло. […]

Tips & Tricks

Ефикасна домашна маска против подочници

Оваа домашна маска видно ги намалува подочниците и ги отстранува темните кругови околу очите, поради што вашето лице ќе изгледа помладо. За оваа маска потребни ви се само две состојки кои веројатно веќе ги имате дома. Ќе ви биде потребно малку кафе и кокосово масло. Доколку немате кокосово, можете да […]

Tips & Tricks, Видео

Стави компир под очите – го реши најголемиот проблем

Со компир може да направите темните кругови под очите да исчезнат. Еве како делува: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите […]

Tips & Tricks, Видео

Разбудете се без подочници – оваа смеса ги брише како магично стапче

АКо сакате да се разбудите свежи, без темни кругови под очите, тогаш направете си домашна евтина смеса која брише се како со магично стапче.Еве како:   Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од […]

Tips & Tricks

Ставете куркума околу очите – по 10 минути ќе се случи нешто неверојатно

Куркумата има посебно место во индиската кујна поради својата златна боја и изненадувачкиот вкус,и поради тоа што изобилува со здравје. Ние ви нудиме супер трик за лицето: Се што треба да направите е да промешате куркума со изрендан лимон , сок од домат и малку ставете брашно. Од смесата нанесете […]

Tips & Tricks

Имате темни подочници? – оваа овошка ќе ве спаси

Ако сте имале бурна вечер со пријателите и имате проблем со станувањето и темните подочници, тогаш една евтина овошка е решението за вас. Портокалот помага темните кругови под очите да ги снема за миг.Земете еден портокал и неколку лажици од неговиот сок промешајте со три капки глицерин. Смесата ставете ја […]

Tips & Tricks

Имате темни подочници? Оваа евтина овошка ќе направи да исчезнат

Ако сте имале бурна вечер со пријателите и имате проблем со станувањето и темните подочници, тогаш една евтина овошка е решението за вас. Портокалот помага темните кругови под очите да ги снема за миг.Земете еден портокал и неколку лажици од неговиот сок промешајте со три капки глицерин. Смесата ставете ја […]