Tag: подгреана

Meat, Tips & Tricks

Вака ќе подгреете шницла да биде сочна како штотуку направена

Ако сакате да подгреете шницла, па и понатаму да биде сочна, има мал трик. Не го правете тоа во рерна, туку исцепкајте ја на ситни парчиња и ставете ја во тава со малку масло.Не се подгрева на многу висока температура, туку кратко на пониска. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со […]