Tag: подготовка

Повеќе

Одгледувајте зеленчук и во стан – еве како

Знаевте ли дека постои начин да одгледувате зеленчук и дома, без разлика дали живеете во куќа или стан? Лесно е, едноставно и секогаш ќе имате здрави намирници. Повеќе на Готви.мк: Тазе домашен леб Полнет запечен леб Домашниот леб на мајче Вера Домашен леб со маслинки Диетално: Домашни брускети со домати […]

Забава

ФОТО: Месото веќе на трпеза – Лепа Брена се спреми за слава

Популарната пејачка Лепа Брена, ја има за куќна слава Архангел Михаил. Таа вчера со семејството се спреми за слава.Во кулинарските вештини и помогнаа сопругот и синот Стефан, како и пријателите. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири Гнездо од компири со селско месо ВИДЕО: Како да направите крцкави […]

Pastes

Таен рецепт за болоњезе: Врвните готвачи ја открија тајната

Славниот готвач Гордон Ремзи ја откри тајната за болоњезе со совршен вкус.Се што ви треба се главица кромид, 1 морков 3 лажици масло, 3 лукчиња, 350 гр мелено месо, 3 домати, 200 мл сос од домати, оригано, 2 лажици млеко и 100 мл црвено вино. Магијата според него почнува кога […]

Главни јадења

ВИДЕО ИДЕЈА: Нареди компири во тава – резултатот совршенство!

Супер брз и супер вкусен ручек кој ќе ги собере вашите најмили на трпеза. Се што витреба се компири, масло и кашкавал кој дава неодолив шмек на јадењето.Овој супер рецепт лесно се прави и уште полесно се јаде. Погледнете ја подготовката: Повеќе вести на Готви.мк: Кинеска кујна: Како да зготвите […]

Повеќе

ФОТО: Кога Новак Ѓоковиќ прави пица

Тенисерот број 1 во светот, Новак Ѓоковиќ реши да се обиде и како пица мајстор. Тој на својот Инстаграм објави неколку фотографии додека приготвува пица за своите пријатели. „Се потсетив на убавите моменти што ги поминував во нашиот фамилијарен пица ресторан во Копаоник. Ги гледав и учев од моите родители […]