Tag: подготовка

Деликатеси, Салати

Нема мака за празниците: Салата готова за 20 минути

Вкусна, брза и освежителна салата која е одлична за празничната трпеза. Ова е рецептот и начинот на подготовка: На здравје, имајте весели празници! Повеќе салати на Gotvi.mk: Вкусна салата со јајца Цвекло со еден додаток – највкусна салата или мезе Шарена салата Руска салата без мајонез и шунка Одлична салата од […]

Деликатеси, Повеќе, Препораки

За незаборавни празници со најблиските: „Божиќен леб”

Направете вкусен леб за Божиќ и бидете сигурни дека сите ќе ви го бараат овој рецепт. За најубави празници со вашето семејство и најблиски. Ова е се што ви треба: Уживајте во секој момент со овој сладок вкус 🙂 Повеќе на Gotvi.mk: Леб кој не дебелее Банана леб со ореви Обланда […]

Десерти

Ситни новогодишни колачиња со најубава декорација – Креативна кујна заедно со вашите деца

Направете ситни новогодишни колачиња, совршено декорирани и со префинет вкус. Можете да ги правите заедно со вашите деца или внуци. Ова е рецептот: Уживајте во вкусот на празниците 🙂 Повеќе рецепти со десерти на Gotvi.mk: Обланда бомбици – вистински хит Преубава обланда со кокос ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која […]

Видео, Десерти

Вкусна округла чоколадна торта – еве што е тајната

Направете брза и чоколадна торта, многу вкусна, веднаш ќе ја снема од фрижидер. Ова е се што ви треба и подготовката:   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта […]

Видео, Десерти

Видео: Без јајца, шеќер и брашно – брзи колачиња за правење, вкусни за јадење

Колачи кои се здрави, вкусни, брзи, лесни з аизработка и крцкави. Направете колачиња без јајца, без шеќер и брашно, посно ама толку вкусно. Ова е рецептот: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење […]

Десерти

За совршени палачинки – рецепт за тесто

За доручек или за лесна вечера со малку џем или Нутела, банани, кекс или шлаг, палачинките се совршен оброк… Ако сакате совршени палачинки, следете ја оваа постапка: Поврзани вести на Gotvi.mk: Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото […]

Видео, Предјадења

Пролетни кифлички кои ќе ги јадете цел ден

Има ли нешто поубаво од сиренце и домат за време на летото? Направете совршени домашни кифлички кои ќе ги јадете цел ден. Со неколку намирници ќе имате закуска за цел ден: Tomato & Basil Calzones 😋 Credit: @tipbuzzfood Tag @foody to be featured! A post shared by Food | Dessert […]

Видео, Главни јадења

БРЗО И ЛЕСНО: Кралски доручек (ВИДЕО)

Доручекот е оброк кој не смеете да го прескокнете, а овој рецепт, дефинитивно ќе ве освои. Ви пренесуваме предлог за еден врвен и гурмански утрински доручек. Погледнете го видеото и подгответе го ова јадење за наредниот доручек. Сигурно ќе ви се допадне! Повеќе на Готви.мк: Нема веќе стоење до шпорет […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Помфрит без масло – здрава варијанта на омилениот вкус

Направете помфрит без масло или маргарин. Секако ,помфритот само по себе не е здрава храна, но може да се направи на еден поздрав начин.       Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит […]

Главни јадења

Еве како да направите совршен помфрит во рерна

Иако кога ќе се каже помфрит, најчесто се мисли на пржени компирчиња во масло, можете да ги подготвите и во рерна, а ќе бидат подеднакво вкусни. Пржењето како начин на подготовка на храната не е препорака на нутриционистите, но на вкусот на пржените компирчиња тешко ќе му одолеете. Сепак, има […]