Tag: погачици

Видео, Главни јадења

Пченкарни погачици – за доручек или вечера

Идеални за доручек иили вечера – вкусни погачици од пченкарно брашно. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот […]

Главни јадења

Само соединете ги сите состојки: Со лажица направете вкусни погачици кои се печат 20 минути

Никогаш поедноставна подготовка на печива, само соединете ги состојките и испечете. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: […]

Видео, Главни јадења

Крекери – погачици со пипер и сирење

Домашни грицки. Брзи, вкусни, одлични! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки […]

Главни јадења

Брзи погачици: Меки и воздушести, спремни за половина час

Меки и воздушести погачици – готови за 30 минути. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен […]

Видео, Главни јадења

Погачици со чварки: Заборавен рецепт од народната кујна

Не штедете на калории кога доручекот е во прашање. Ако сакате да имате сила за цел ден, доручекот мора да биде калоричен. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос […]

Видео, Главни јадења

Лиснати погачици: Одлично тесто кое се топи во уста

Научете да го подготвувате овој специјалитет… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе на Готви.мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Главни јадења

Брзи погачици со сирење: Нема чекање квасецот да нарасне, се прават за 15 минути

Извонредно лиснато тесто за погачици со сирење, направено три пати побрзо од обично. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со […]

Видео, Главни јадења

Брзи погачици со павлака или сирење

Брзи и вкусни, остануваат свежи и наредниот ден. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: […]

Главни јадења

Стар рецепт за вкусни погачици

Одлични за доручек или вечера… Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Главни јадења

Потребни ви се само 5 состојки: Мини погачици од пченкарен гриз

Овие погачици се идеални кога ќе ви дојдат гости или кога ќе посакате некое здраво печиво. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со […]