Tag: погача

Видео, Главни јадења

Свечена полнета погача: Најдобриот рецепт за празничен леб

Погача со вкусно полнење од сирење и јајца. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе на Готви.мк: Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на кои не можете да […]

Видео, Главни јадења

Велигденска погача: Меко тесто дури и по неколку денови

Одличен предлог за преубава Велигденска погача. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: https://youtu.be/Q4dXfwcaTLY Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми […]

Видео, Главни јадења

Погача во облик на сонце – брза и едноставна подготовка

Оваа декоративна погача ќе ја украси секоја трпеза. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да […]

Видео, Главни јадења

Мека и крцкава: Турска лисната путер погача

Ако сте љубители на лиснати погачи, ова рецепт за вас! Начинот на подготвка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Валентина“: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни […]

Видео, Главни јадења

Без квасец, со 4 состојки и за 30 минути: Направете погача од рерна, а да изгледа како под сач

Испечете фантастична погача, состојките сигурно ги имате во кујна. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Емилина кујна“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица […]

Видео, Главни јадења

Турска погача полнета со сирење: Мирис кој ќе ви го разубави утрото

Вкусен доручек кој не се одбива… Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од […]

Видео, Главни јадења

Плетена погача: Упатство за аматери кувари

Погача која лесно и едноставно се прави… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“: Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна […]

Видео, Главни јадења

Декоративна и вкусна: Кралска погача идеална за Божиќ, Нова година или слава (Видео)

Преубава, декоративна, вкусна погача за сите працници, од Божиќ, Велигден, па до слави. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“: Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава […]

Видео, Главни јадења

Мека погача со кисела павлака

Одличен рецепт за погача мека како памук. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: […]

Видео, Главни јадења

Украс за вашата трпеза: Рецепт за цвет погача, повкусна од било кој леб

Декоративна и вкусна домашна погача… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен […]